♥ ایــــران قـــدرت والــیبــال دنیــــا ♥

 
 
مردان والیبال ایران صبح سه شنبه به ایران بازمی گردند
یه اسپک بزن! |تیم ملی والیبال کشورمان پس از 44 روز دوری از ایران ساعت 9:25 صبح سه شنبه 15 مهرماه وارد تهران می شوند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران که سوم شهریور 93 جهت شرکت در هجدهمین دوره رقابت های قهرمانی مردان جهان تهران را به مقصد ورشو ترک کرد و موفق شد برای نخستین بار در تاریخ عنوان ششمی جهان را از آن خود کند. مردان والیبال کشورمان بلافاصله پس از پایان رقابت های قهرمانی جهان، برای انجام آخرین ماموریت ملی خود در سال 93 از ورشو مستقیما راهی اینچئون کره جنوبی شد و موفق شدند با کسب هشت پیروزی، با اقتدار کامل مدال طلای بازیهای آسیایی را برای اولین بار در تاریخ برای ایران اسلامی به ارمغان بیاورند.

مردان والیبال کشورمان پس از 44 روز دوری از ایران، همراه با همسر و فرزندان خود که یکشنبه هفته گذشته در اینچئون به آنها ملحق شدند ساعت 9:25 روز سه شنبه 15 مهرماه با پرواز 971 امارات از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد تهران خواهند شد.


نویسنده : Mobina. H
تاریخ : شنبه 12 مهر 1393
زمان : 03:15 ب.ظ
گزارش تصویری از دیدار ایران و ژاپن - قسمت سوم
نویسنده : Mobina. H
تاریخ : شنبه 12 مهر 1393
زمان : 03:13 ب.ظ
گزارش تصویری از دیدار ایران و ژاپن - قسمت دوم
نویسنده : Mobina. H
تاریخ : شنبه 12 مهر 1393
زمان : 03:11 ب.ظ
گزارش تصویری از دیدار ایران و ژاپن - قسمت اول
نویسنده : Mobina. H
تاریخ : شنبه 12 مهر 1393
زمان : 03:08 ب.ظ
کواچ به عنوان بهترین مربی لیگ ایتالیا انتخاب شد
یه اسپک بزن! |سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان به عنوان بهترین مربی سری آ ایتالیا انتخاب و معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، بر اساس اعلام کمیته برگزاری لیگ سری آ ایتالیا اسلوبودان کواچ سرمربی صربستانی تیم ملی کشورمان که در لیگ 2014 سری آ ایتالیا هدایت تیم جوان پروجیا را برعهده داشت و با این تیم به عنوان نایب قهرمانی این رقابت ها و نایب قهرمانی جام حذفی ایتالیا دست پیدا کرد، به عنوان بهترین مربی سری آ ایتالیا انتخاب و معرفی شد.


نویسنده : Mobina. H
تاریخ : شنبه 12 مهر 1393
زمان : 03:07 ب.ظ
میترا شعبانیان در سوگ فرزند نشست
یه اسپک بزن! |
با کمال تاسف و تاثر با خبر شدیم میترا شعبانیان مربی تیم ملی والیبال جوانان دختر کشورمان در پی از دست دادن پسر خود در سانحه تصادف، سوگوار و داغدار شد.
 
"طرفداران والیبال" این مصیبت وارده و غم بزرگ را به شما تسلیت میگویند و برای سرکار عالیه و خانواده محترمتان صبر جزیل مسئلت می کنیم.

روحش شاد ...

نویسنده : Mobina. H
تاریخ : شنبه 12 مهر 1393
زمان : 03:02 ب.ظ
مراسم اهدای مدال طلا به تیم ملی والیبال (درخواستی)
یه اسپک بزن! |

[]

خلاصه بازی رو هم هنوز پیدا نکردم!
مرتبط با : قهرمانی مردان آسیا فیلم
نویسنده : Mobina. H
تاریخ : شنبه 12 مهر 1393
زمان : 03:00 ب.ظ
کاپیتان سعید / سید / شهرام محمودی ملقب به عمو شری!! / مهدوی
یه اسپک بزن! |


معروف: چهار سال برای قهرمانی تلاش کردیم


کاپیتان تیم ملی والیبال گفت: چهار سال تلاش کردیم تا ناکامی بازی های آسیایی 2010 را جبران کنیم.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، سعید معروف پس از کسب مقام قهرمانی بازی های آسیایی اینچئون، افزود: بازی خوبی انجام دادیم. 4 سال پیش نیز بازی سختی مقابل ژاپن در دیدار نهایی بازی های آسیایی داشتیم.
وی تصریح کرد" تیم ایران از مسابقت جهانی مستقیم به اینچئون آمده و کار سختی داشت.
معروف تاکید کرد: خسته بودیم، خوشحالم به خاطر اینکه مدال طلا را به دست آوردیم . بازی های آسیایی آخرین تورنمنت والیبال در سال 93 این فصل بود و خوشحالیم که با قهرمانی به اتمام رسید.
تیم ملی والیبال ایران در دیدار نهایی بازی های اسیایی سه بر یک ژاپن را شکست داد و قهرمان شد.

موسوی: انتظار اینگونه مسابقه از ژاپن نداشتیم

امتیازآورترین بازیکن تیم ملی والیبال برابر ژاپن گفت: پیش بینی کسب مدال داشتیم اما انتظار مبارزه به این شکل از ژاپن نداشتیم.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، محمد موسوی پس از کسب مقام قهرمانی بازی های آسیایی اینچئون افزود: نخستین مدال طلای والیبال در بازی های آسیایی را کسب کردیم و به همین دلیل خیلی خوشحالیم.
وی تصریح کرد: تیم ملی والیبال ژاپن خیلی خوب بازی کرد که نشان از پیشرفت والیبال این کشور در سالهای اخیر است. جوانتر شده بودند و در دریافت و سرویس عالیی کار کردند.
ملی پوش تیم ملی والیبال ایران گفت: ژاپن تیم ایران را تحت فشار قرار داد به گونه ای که در این مسابقات بازی در این سطح انجام نداده بودیم. شوکه شدیم اما برگشتیم و به پیروزی رسیدیم.
وی با بیان اینکه روی نفاط ضعف حریف تمرکز کردیم، گفت: در دو ست سوم و چهارم موفق به کنترل ژاپن شدیم و در نهایت به مدال طلای این بازی ها دست یافتیم.‎ خدا را شکر می کنم که توانستیم جلوی چشم هزاران ایرانی داخل سالن و میلیون ها بیننده شرمنده نشودیم.
تیم ملی والیبال ایران در دیدار نهایی بازی های آسیایی موفق به شکست ژاپن شد و برای نخستین بار عنوان قهرمانی بازی های آسیایی را به دست آورد.
شهرام محمودی : انتقام دوره گذشته را از ژاپن گرفتیم

بازیکن تیم ملی والیبال گفت:با پیروزی بر ژاپن در دیدار نهایی بازیهای آسیایی 2014، انتقام شکست در سال 2010 را از این تیم گرفتیم.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، شهرام محمودی پس از کسب مقام قهرمانی تیم ایران در بازی های آسیایی افزود:خیلی خوشحالم که باشکست ژاپن انتقام چهارسال پیش را گرفتیم.
وی گفت:همیشه قدردان مردم ایران هستیم چون در هر مرحله ای پشت مابوده و حمایت کردند.
تیم ملی والیبال ایران در دیدار نهایی بازی های آسیایی موفق به شکست ژاپن شد و برای نخستین بار عنوان قهرمانی بازی های آسیایی را به دست آورد.
مهدوی: حضور خانواده ها در کسب قهرمانی تاثیر زیادی داشت


بازیکن تیم ملی والیبال گفت: حضور خانواده ملی پوشان در کسب مدال طلای بازی های آسیایی نقش مهمی داشت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، مهدی مهدوی پس از کسب مقام قهرمانی بازی های آسیایی اینچئون، افزود: جا دارد دو باره از شرکت گلرنگ برای اعزام خانواده بازیکنان به اینچئون تشکر کنم.
وی با بیان اینکه از کسب مقام بازی هایی آسیایی خیلی خوشحالم گفت: با تی شرت به اینچئون آمدیم اما باید الان با لباس پشمی برگردیم.
تیم ملی والیبال ایران در دیدار نهایی بازی های اسیایی سه بر یک ژاپن را شکست داد و قهرمان شد.
مرتبط با : قهرمانی مردان آسیا
نویسنده : Mobina. H
تاریخ : جمعه 11 مهر 1393
زمان : 06:27 ب.ظ
موسوی امتیازآورترین بازیکن ایران در دیدار با ژاپن شد
یه اسپک بزن! |
سید محمد موسوی در هفتمین مسابقه تیم ملی والیبال ایران در بازی های آسیایی عنوان امتیازآورترین بازیکن ایران برابر ژاپن را به دست آورد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران در هشتیمن مسابقه خود در هفدهمین دوره بازی های آسیایی موفق به شکست سه بر یک ژاپن شدو به مقام قهرمانی این بازی ها دست یافت.
سید محمد موسوی در این مسابقه با کسب 22 امتیاز، عنوان امتیازآورترین بازیکن ایران را به خود اختصاص داد.
شیموزو کانگرو بازیکن شماره یک ژاپن با کسب 27 امتیاز، عنوان امتیازآورترین بازیکن دیدار ایران و ژاپن را به خود اختصاص داد.
تیم ملی والیبال ایران در چهار ست دیدار با ژاپن 101 امتیاز به دست آورد که 60 امتیاز آن از اسپک، 13امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و 27 امتیاز از اشتباهات تیم حریف به دست آمد.
این آمار برای تیم ملی والیبال ژاپن نیز به این قرار است که 61 امتیاز از اسپک، 6 امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و 21 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آمد تا ژاپن در نهایت 89 پوئن برابر ایران به دست آورده باشد.
تیم ملی والیبال ایران در هشت مسابقه خود در هفدهیمن دوره بازی های آسیایی اینچئون تیم های ژاپن، چین، کره جنوبی، قطر، کویت، هنگ کنگ، هند و مالدیو را شکست داد و برای نخستین بار به عنوان قهرمان این بازی ها معرفی شد.
والیبال رکورد مدال های طلای ایران در بازیهای آسیایی را شکست

تیم ملی والیبال ایران با کسب مدال طلا، تعداد مدال های خوشرنگ کاروان ورزشی ایران در بازی های آسیایی 2014 را به عدد 21 رساند تا رکورد ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در این بازی ها شکسته شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، کاروان ورزشی ایران تا کنون موفق به کسب 56 مدال شامل 21 طلا، 18 نقره و 17 برنز شده و همچنان در رده پنجم جدول توزیع مدال ها قرار دارد.
ورزش ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و در بازی های آسیایی سال 1974 تهران موفق به کسب 36 مدال طلا شده بود، اما بعد از آن در بازی های آسیایی 2010 گوانگژو موفق به کسب 20 مدال طلا شد.
کسب مدال طلای والیبال، بیست و یکمین مدال خوشرنگ را برای کاروان ایران به همراه داشت تا رکورد ورزش کشورمان در کسب مدال طلایی بازی های آسیایی شکسته و والیبال ایران نیز برای نخستین بار قهرمان بازی های آسیایی شود.مرتبط با : تیم ملی قهرمانی مردان آسیا
نویسنده : Mobina. H
تاریخ : جمعه 11 مهر 1393
زمان : 04:56 ب.ظ
والیبال طلایی شد/ رکورد طلا پس از انقلاب شکست
یه اسپک بزن! |


تیم ملی والیبال ایران قهرمان بازی‌های آسیایی شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به اینچئون، ملی‌پوشان والیبال ایران در روزی که شباهت چندانی به تیم لیگ و مسابقات جهانی نداشت، برابر ژاپن 3 بر یک (28-26، 23-25، 25-19، 25-19) به برتری رسید و مدال طلا را به دست آورد.

در ست اول کار برای ایران بسیار دشوار پیش رفت و در شرایطی که از حریف عقب افتاده بود توانست با نتیجه 28 بر 26 به برتری برسد.

در ست دوم باز هم برتری از آن ژاپنی‌ها بود و شیمیزوی پیر اما با کارآمد تا توانست امتیاز گرفت هر چند ایران 6 امتیاز عقب افتادگی را جبران کرد اما در پایان 25 بر 23 بازی را واگذار کرد.

در ست سوم ایران به خودش آمد و بازی را مقتدرانه شروع کرد. اخم‌های کواچ حتی با امتیازهای پیاپی ایران از هم باز نمی‌شد. برتری ایران در این ست کاملا مشهود و نتیجه 25 بر 18 نیز آن را تایید کرد.

ست چهارم باز هم کار پایاپای دنبال شد. شیمیزو باز هم وظیفه اصلی امتیازآوری را بر عهده داشت، اما مشخص نبود چرا مدافعان ایران باز منتظر حمله سرعتی زن حریف بودند و به دفاع کنار اضافه نمی‌شدند. با این حال برتری امتیازی ایران ادامه داشت و نتیجه ست 25 بر 19 به سود ایران رقم خورد.

قهرمانی والیبال شمار طلاهای کاروان ایران را به عدد 21 رساند تا رکورد تعداد مدال طلاهای ایران در این بازی‌ها پس از انقلاب اسلامی شکسته شود. در دوره گذشته ایران 20 طلا به دست آورد. آمار طلاهای ایران هر چند نسبت به دوره گذشته بیشتر شد، اما جایگاه ایران یک پله سقوط کرد.


مبــــــــــــــــارکه  مرتبط با : قهرمانی مردان آسیا
نویسنده : Mobina. H
تاریخ : جمعه 11 مهر 1393
زمان : 04:12 ب.ظ
دانلود مستند پرش قسمت هشتم (درخواستی)
یه اسپک بزن! |
قسمت های دیگه هم داره خواستین بگین تا بذارم


مرتبط با : فیلم
نویسنده : Mobina. H
تاریخ : جمعه 11 مهر 1393
زمان : 01:04 ق.ظ
برنامه مرحله نهایی والیبال بازی های آسیایی
یه اسپک بزن! |مردان والیبال ایران با اقتدار فینالیست شدند


تیم ملی والیبال ایران با شکست چین به دیدار نهایی هفدهمین دوره بازی های آسیایی اینچئون صعود کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال بازی های آسیایی امروز با دو مسابقه در گروه چهار تیم برتر پیگیری شد که تیم ملی والیبال ایران به مصاف چین رفت و ملی پوشان کره جنوبی به صورت همزمان با ژاپن روبرو شدند.
تیم ملی والیبال ایران که روز گذشته با شکست کویت به مرحله نیمه نهایی صعود کرده بود؛ امروز در هفتمین دیدار خود در مسابقات والیبال هفدهمین دوره بازی های آسیایی 2014 کره جنوبی به مصاف چین رفت و سه بر صفر به پیروزی رسید.
ملی پوشان والیبال ایران در این مسابقه چین را در سه ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 15، 25 بر 15 و 25 بر 19 از پیش رو برداشتند تا برای چهارمین بار در بازی های آسیایی به دیدار نهایی مسابقات والیبال راه یابند.
اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران در دیدار با چین از شهرام محمودی، میلاد عبادی پور، سعید معروف، فرهاد قانمی، سید محمد موسوی، عادل غلامی و فرهاد ظریف به عنوان ترکیب آغاز کننده استفاده کرد.
عبداللطیف حمود از عربستان سعودی و سانگ جون از کره جنوبی به ترتیب به عنوان داوران اول و دوم قضات دیدار ایران و چین را بر عهده داشتند.
قبل از دیدار ایران و چین، دو بازی دیگر مرحله نیمه نهایی برگزار شده بود که تیم های هند و قطر حریفان خود را شکست دادند تا فردا در مرحله نهایی برای کسب عنوان پنجم این مسابقات به مصاف یکدیگر بروند.
تیم های کویت و تایلند نیز که مغلوب هند و قطر شده بودند فردا در آخرین مسابقه خود به مصاف یکدیگر می روند تا عنوان هفتم را به دست آوردند.
والیبال ایران که در بازی های آسیایی سال های 1958 (توکیو). 2002 (بوسان)و 2010 (گوانگژو) به دیدار نهایی راه یافته بود، در بازی های آسیایی 2014 (اینچئون) نیز چهارمین حضور خود در دیدار نهایی را تجربه خواهد کرد.

برنامه مرحله نهایی والیبال بازی های آسیاییمرحله نهایی مسابقات والیبال آسیایی فردا جمعه با چهار مسابقه پیگیری خواهد شد جایگاه نهایی هشت تیم برتر این رقابت  ها مشخص شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، مرحله نهایی مسابقات والیبال هفدهمین دوره بازی های آسیایی اینچئون فردا جمعه با چهار مسابقه پیگیری می شود.
تیم های کویت و تایلند از ساعت 6 و 30 دقیقه صبح به وقت تهران برای کسب رتبه هفتم به مصاف یکدیگر می روند.
تیم های قطر و هند نیز از ساعت 9 صبح به وقت تهران برای کسب عنوان پنجمی رودرو یکدیگر قرار می گیرند.
کره جنوبی میزبان این رقابت ها از ساعت 11 و 30 دقیقه به وقت ایران برای کسب مدال برنز والیبال با چین رقابت خواهد کرد.
تیم ملی والیبال ایران نیز در آخرین مسابقه این بازی ها و از ساعت 14 به وقت تهران به مصاف ژاپن می رود تا پیروز این جدال قهرمان هفدهمین دوره بازی های آسیایی در رشته والیبال شود.
تیم های ایران و ژاپن در دوره گذشته این رقابت ها نیز فینالیست بودند که ژاپن مدال طلا را به دست آورد و ملی پوشان ایران فردا این فرصت را دارند تا هم انتقام این مسابقه را بگیرند و برای نخستین بار بر سکوی نخست والیبال بازی های آسیایی قرار گیرند.مرتبط با : قهرمانی مردان آسیا
نویسنده : Mobina. H
تاریخ : پنجشنبه 10 مهر 1393
زمان : 03:18 ب.ظ
حضور با اقتدار والیبال ایران در چهار تیم برتر بازی های آسیایی
یه اسپک بزن! |تیم ملی والیبال ایران با اقتدار به جمع چهار تیم برتر هفدهمین دوره بازی های آسیایی کره جنوبی صعود کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران در ششمین دیدار خود در بازی های آسیایی اینچئون موفق به شکست کویت شد و به جمعه چهار تیم برتر این بازی ها راه یافت.
مرحله یک چهارم نهایی مسابقات والیبال هفدهمین دوره بازی های آسیایی 2014 امروز (چهارشنبه) با چهار مسابقه در شهر اینچئون کره پیگیری شد.
تیم ملی والیبال ایران که با صدرنشینی در گروه E مرحله پلی آف به این مرحله یک چهارم نهایی صعود کرده بود؛ در سومین مسابقه این مرحله به مصاف کویت رفت و سه بر صفر این تیم را شکست داد تا ششمین پیروزی متوالی خود در این رقابت ها را به دست آورده باشد.
تیم ملی والیبال ایران در این دیدار در سه ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 21، 25 بر 18 و 25 بر 14 به پیروزی دست یافت تا پنجمین پیروزی سه بر صفر خود را در این رقابت ها به دست آورده باشد.
اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران در این دیدار همانند دو بازی اول و دوم دور مقدماتی از ترکیب بازیکنانی که در مسابقات قهرمانی جهان و لیگ جهانی کمتر به میدان رفته بودند، استفاده کرد.
مجتبی میرزاجانپور، شهرام محمودی، مهدی مهدوی، آرمین تشکری، فرهاد قائمی، عادل غلامی و فرهاد ظریف آغاز کنندگان این مسابقه برای ایران بودند.
سید محمد موسوی و پوریا فیاضی نیز از دیگر بازیکنان ایران در این مسابقه بودند که با نظر سرمربی به میدان آمدند.
لی وانگ هون از کره جنوبی و وانگ نیگ چینی به ترتیب به عنوان داوران اول و دوم، قضات دیدار ایران و کویت را بر عهده داشتند.
خانواده بازیکنان تیم ملی والیبال ایران که با کمک شرکت گلرنگ به اینچئون اعزام شدند، از تماشاگران ویژه دیدار ایران و کویت بودند و در تمامی مراحل ایران را تشویق می کردند.
ملی پوشان والیبال ایران در پنج دیدار قبلی خود تیم های کره جنوبی، قطر، مالدیو، هند و هنگ کنگ را شکست داده بود.
در دیگر دیدارهای امروز مرحله یک چهارم نهایی تیم های ژاپن، چین و کره جنوبی موفق به شکست حریفان خود شدند تا به همراه ایران چهار تیم برتر این مسابقات را تشکیل دهند.


بازی بعدی ایران مقابل چین در نیمه نهایی : فردا (پنجشنبه 93/7/10) ساعت 11 به وقت تهران

موسوی: حضور خانواده ها انگیزه مضاعف به بازیکنان داد


بازیکن تیم ملی والیبال ایران درباره حضور خانواده ها در اینچئون گفت: حضور آنان روحیه بازیکنان تیم ایران را مضاعف کرد. این اتفاق حرکت جالب و خوبی بود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، محمد موسوی بعد از پیروزی تیم ایران برابر کویت، افزود: تمام تلاشمان برای کسب مدال طلا است و شانس اول قهرمانی هستیم.
وی تاکید کرد: بازیکنان در کل تلاش می کنند بازی ها احساسی نشود و اگر دیدار ایران با کویت نیز اینگونه می شد، شرایط احساسی به وجود می آمد.‎
موسوی درباره مسابقه با کویت گفت: دیدار با کویت راحت بود و از نظر فنی سطح بالایی نداشت.
تیم ملی والیبال ایران امروز در مرحله یک چهارم نهایی بازی های آسیایی موفق به شکست سه بر صفر کویت شد.
مرتبط با : قهرمانی مردان آسیا
نویسنده : Mobina. H
تاریخ : چهارشنبه 9 مهر 1393
زمان : 07:53 ب.ظ
:: سایت هواداران والیبال ایران
:: برنامه لیگ جهانی 2016 والیبال اعلام شد
:: شهرام محمودی: اصرار ندارم پسرم والیبالیست شود
:: خولیو ولاسکو: وکیلی انتخاب شایسته فدراسیونی‌ها بود
:: مصــاحبـــه
:: برنامه جام واگنر
:: رده بندی نهایی رقابت ها / چهار بازیکن ایران در جمع برترین ها
:: ایران - ژاپن / ساعت ۱۷ و ۳۰ دیدار نهایی
:: ایران 3 - 2 چین
:: کاپیتان زرینی رکورد دار می شود
:: جام هجدهم؛ اکبری 12 مرد والیبال ایران را معرفی کرد
:: گرما در فصل نقل و انتقالات والیبال
:: نماینده گیلان در لیگ‌ برتر والیبال
:: عطایی:مبلغ‌قرارداد‌برخی‌بازیکنان‌منطقی‌نیست
:: عطایی: منتظر ترکیدن حباب نقل و انتقالات هستیم
:: والیبال ورامین در لیگ برتر ماندنی شد
:: کارخانه: برخی زیرمیزی پول می‌دهند
:: فرهاد ظریف: از قول من به کواچ دروغ گفتند/ بعد از المپیک همه چیز را می‌گویم
:: عادل غلامی: تیم جدیدم را بخاطر پول انتخاب نکردم/ قلبم با کاله است
:: نشست هماهنگی جام هجدهم برگزار شد


 

شارژ ایرانسل

فال حافظ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic