تبلیغات
طرفـــــــــداران والیبـــــــــــال - روایت جالب محمد موسوی از تماشاگران

♥ ایــــران قـــدرت والــیبــال دنیــــا ♥

 
 
روایت جالب محمد موسوی از تماشاگران
یه اسپک بزن! |


خبرگزاری خبرآنلاین: سید محمد موسوی دوباره بهترین مدافع روی تور لیگ جهانی شد، هر چند با مسكن و تحمل درد شدید مچ مصدومش بازی می‌كند. او از روزهای سخت بازی‌های لیگ جهانی می‌گوید و سختی‌هایش: «نمی‌دانید با چه بدبختی به اینجا رسیدیم.» سرعتی‌زن تیم‌ ملی والیبال حالا به صعود ایران به دور نهایی لیگ جهانی خیلی امیدوار است، آن هم 3 امتیاز بازی دیشب. او كه با كوبیاك در بازی دوم كری خواند، برای جبران كارش در تهران انتظارش را می‌كشد. 

* بالاخره شروع سخت لیگ جهانی تمام شد. 
بله. بدشانسی این است كه ما همیشه لیگ جهانی را با بازی‌های خارج از خانه شروع می‌كنیم. درب و داغان به تهران برمی‌گردیم. امسال هم با باخت، روحیه‌ها خیلی خراب بود و كار سخت‌تر شد. هر چند كم‌كم خوب شدیم اما پیر شدیم. نمی‌دانید با چه بدبختی‌ای خودمان را به اینجا رساندیم. چقدر استرس، فحش و بد و بیراه شنیدیم. 
* واقعاً سختی مسابقات امسال همان بود كه فكر می‌كردید یا بدتر بود؟
دقیقاً همان بود. می‌دانستیم شرایط خیلی سختی داریم، حتی قبلاً گفته بودم كه این تیم‌ها از 20 سال پیش قهرمان المپیك، لیگ جهانی و قهرمان جهان هستند. بازی اول را هم در خانه آنها داشتیم. ما با اختلاف ساعت در آمریكا بازی كردیم و بعد كه بدن‌هایمان كم‌كم در حال عادت بود، دوباره به اروپا برگشتیم و با همان داستان اختلاف ساعت با لهستان مسابقه دادیم. البته این مسئله برای همه تیم‌ها هست. حتی آمریكا كه به تهران آمده است، همان آمریكای سرحال در خانه‌‌اش نیست. شك نكنید آمریكایی‌ها دیشب خوب نخوابیده‌اند. آنها هم در تهران شرایط ما را دارند. وقتی اختلاف ساعت پیش می‌‌آید و خواب به هم می‌ریزد تا یك هفته، 10 روز كسی نمی‌تواند كاری كند. 
* همه دلیل خوب نبودن تیم به این مسائل برمی‌گردد؟
ما 3 روز قبل از مسابقه با آمریكا به لس‌آنجلس رسیدیم، به خاطر شرایط بد باختیم كه انتقادباران شدیم. انتقادات یكسری روحیه بچه‌ها را به هم ریخت. البته بازی به بازی بهتر شدیم و خدا را شكر برای بازی با روسیه خیلی خوب بودیم. بچه‌ها با امید بیشتر بازی كردند. البته بعضی از بچه‌ها با توان صد درصد بازی نكردند وگرنه باید ست‌ها را با اختلاف زیاد می‌بردیم. 
* واكنش مردم در صفحات اجتماعی شما بعد از باخت‌ها چطور بود؟
معمولاً مطبوعات بعد از باخت‌ها تیم را زیر سؤال می‌برند و جنجال‌سازی می‌كنند. آنها جو‌سازی می‌كنند. یكسری از مطبوعاتی‌ها مخصوصاً آنهایی كه اهل فن نیستند، انتقاد می‌كردند؛ انتقاداتی كه به بچه‌ها فشار می‌آورد و البته اذهان مردم را اذیت می‌كند. بعد از باخت‌ها بعضی‌ها در صفحات اجتماعی ما پیغام می‌گذارند كه معلوم است نخوابیده‌اند و بیرون بودند. پول گرفتند و بازی نكردند. خوشبختانه پیغام‌ها مثل فوتبالی‌ها نیست. البته من در این مواقع نه مطبوعات را رصد می‌كنم و نه صفحات اجتماعی را، چرا كه نمی‌خواهم با یك پیغام ذهنم را درگیر كنم. 
* بعد از باخت تیم حرف‌های زیادی زده می‌شد؛ از اختلاف بچه‌ها با هم و حتی با كواچ. واقعاً اختلافی بود؟
از مسائل خصوصی تیم كسی خبر ندارد، مگر اینكه یكی صحبت كرده باشد. وقتی حرفی همین جوری زده می‌شود، شایعه است. شاید بچه‌ها در بازی بارها و بارها سر هم داد زده باشند و یا به هم ‌گیر داده باشند اما این اختلاف نیست. شرایط بازی است تا به خودمان بیاییم اما بعد از بازی، ما همه با هم دوست هستیم. 
* در بازی دوم با لهستان قرار نبود با مصدومیت مچ پایت بازی كنی. چطور به زمین رفتی؟
مچ پایم خیلی شدید درد می‌كرد، طوری كه در بازی اول با لهستان از كواچ خواستم تا مرا تعویض كند. بعد افروزی پزشك تیم خواست تا به تهران برگردم و با درمان و استراحت برای بازی‌های تهران آماده شوم. ظهر خوابیدم، وقتی بیدار شدم، دیدم نمی‌توانم بازی كنم اما اگر بازی نمی‌كردم، خودم را تا آخر عمرم نمی‌بخشیدم. بنابراین خواستم آمپول مسكن بزند. فكر كنم رگ لری‌ام گل كرده بود (‌با خنده). دكتر هم گفت با مسئولیت خودت بازی كن. 
* یك امتیاز از لهستان تیم را زنده كرد، نه؟
با یك امتیازی كه از لهستان گرفتیم، شرایط خیلی بهتر شد. تنها شانس ما برای برد، روسیه بود. هر چه داشتیم رو كردیم، چرا كه اگر امتیاز از دست می‌دادیم، دیگر امیدی برای صعود نداشتیم. شانس صعود ما در گرو برد روسیه بود. بچه‌ها هم همت كردند و دو برد گرفتیم. 
* قضیه كری‌خوانی تو با كوبیاك‌ چه بود؟
كوبیاك معمولاً در بازی‌ها با همه كری می‌خواند. عادتش است. سال قبل هم در قهرمانی جهان با من كری خواند و دعوا درست كرد. این سری هم انگار دفاع من و نگاهم خیلی برایش سنگین تمام شد كه داد و بیداد به راه انداخت. البته من در تهران منتظرش هستم. 
* خیلی‌ها بعد از برد روسیه می‌گفتند این تیم، روسیه همیشگی نیست. 
این تیم فقط از سال قبل موزرسكی را نداشت. یك پاسور هم دارند كه چند سالی است بازی نمی‌كند. مثل اینكه حالا بگویند چرا امیر حسینی در تیم ایران نیست. این حرف‌ها همیشگی است. ما وقتی تیم ‌ملی جوان شد، با زنده‌یاد حسین معدنی در AVC كاپ قهرمان شدیم. تیم‌های چین و ژاپن بازیكنان قدیمی را نداشتند، همان موقع می‌گفتند هیچ كدام، بازیكنان اصلی‌شان را نداشتند. حالا همان بازیكنان جوان سال‌های سال است كه دارند بازی می‌كنند. یكسری از ایرانی‌ها عادت دارند از پیروزی تیم‌های ملی خوشحال نمی‌شوند. در حالی كه تیم‌ ملی با باشگاه فرق دارد. هر ایرانی با عرق به وطنش خوشحال می‌شود اما بعضی‌ها ناراحت می‌شوند و می‌گویند حریف ضعیف بوده است. تیم هم كه می‌بازد، می‌گویند شب بیرون بودند. 
* با این شرایط باید به صعود تیم ایران امیدوار باشیم؟
بازی لهستان و روسیه را دیدم، استرس آن بیشتر از بازی خودمان بود. لهستان یك امتیاز از دست داد كه به نفع ما می‌شود، با 3 امتیاز بازی دیشب با آمریكا 90 درصد به دور نهایی صعود می‌كنیم. حالا شرایط خیلی فرق دارد. بچه‌ها خسته نیستند، شرایط مهیاست، غذاهای ایرانی می‌خوریم و تماشاچی‌های استثنایی داریم. البته تماشاگران والیبال با فوتبال فرق دارند اما برای ایران تماشاگران فوتبالی هستند. صدای آنها در سالن 12 هزار نفری بیشتر از یك استادیوم 100 هزار نفری است. شاید باور نكنید اما تا یك ساعت بعد از بازی چیزی نمی‌شنویم و گوش‌هایمان سوت می‌كشد. 
* با این حال حضورشان را دوست داری؟
شاید باور نكنید، چیزی كه برایم لذت‌بخش است، این است كه وقتی در رختكن هستیم و تماشاچی‌ها روی سكو‌ها پا می‌كوبند، احساس می‌كنی هر لحظه ممكن است سقف رختكن پایین بیاید. با این صحنه همیشه مو به تنم سیخ می‌شود. ما وحشتناك شارژ می‌شویم برای جنگیدن. لحظه خیلی خوبی است. من همیشه خودم را به جای بازیكنان حریف می‌گذارم، شرایط، شرایط سختی است برای آنها.مرتبط با : مصاحبه تیم ملی لیگ جهانی
برچسب ها : سید-محمد موسوی-والیبال-
نویسنده : Mobina. H
تاریخ : چهارشنبه 3 تیر 1394
زمان : 01:14 ب.ظ
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
:: سایت هواداران والیبال ایران
:: برنامه لیگ جهانی 2016 والیبال اعلام شد
:: شهرام محمودی: اصرار ندارم پسرم والیبالیست شود
:: خولیو ولاسکو: وکیلی انتخاب شایسته فدراسیونی‌ها بود
:: مصــاحبـــه
:: برنامه جام واگنر
:: رده بندی نهایی رقابت ها / چهار بازیکن ایران در جمع برترین ها
:: ایران - ژاپن / ساعت ۱۷ و ۳۰ دیدار نهایی
:: ایران 3 - 2 چین
:: کاپیتان زرینی رکورد دار می شود
:: جام هجدهم؛ اکبری 12 مرد والیبال ایران را معرفی کرد
:: گرما در فصل نقل و انتقالات والیبال
:: نماینده گیلان در لیگ‌ برتر والیبال
:: عطایی:مبلغ‌قرارداد‌برخی‌بازیکنان‌منطقی‌نیست
:: عطایی: منتظر ترکیدن حباب نقل و انتقالات هستیم
:: والیبال ورامین در لیگ برتر ماندنی شد
:: کارخانه: برخی زیرمیزی پول می‌دهند
:: فرهاد ظریف: از قول من به کواچ دروغ گفتند/ بعد از المپیک همه چیز را می‌گویم
:: عادل غلامی: تیم جدیدم را بخاطر پول انتخاب نکردم/ قلبم با کاله است
:: نشست هماهنگی جام هجدهم برگزار شد


 

شارژ ایرانسل

فال حافظ